Tekrar mayalama

Peynir mayası hariç, VIVO mayalarıyla yaptığınız ürünlerinizi yeni ürün hazırlamak için maya olarak kullanabilirsiniz. Yöntemin özünde; ürünü hazırlarken, şişeden /paketten çıkan maya yerine, daha önce hazırlanmış olan fermente süt ürünün, her 1 litre süt başına 3 çorba kaşığı oranında kullanılması bulunmaktadır.

Yeniden mayalamada; sadece şişe çıkan maya ile elde edilmiş olan fermente süt ürünü kullanılabilir. Yeniden mayalama yöntemiyle hazırlanan ürün, gıda olarak tüketilmeye yöneliktir ve ikinci kez fermente edilemez. Ürün, tekrar mayalama işlemi için, üretildikten sonra 5 gün içinde kullanılmaya uygundur.

  • !
    Tekrar mayalama sürecinde ürüne yabancı bakterilerin karışmaması çok önemlidir.
  • !
    Yoğurt makinesi kullanıyorsanız, kavanozlardan birini yeniden mayalama amaçlı bırakabilirsiniz.
  • !
    Mayalamayı bir kavanoz veya tencerede yapıyorsanız, mayalamadan hemen sonra, ürünün bir bölümünü, önceden kaynar suyla haşlanmış olan ayrı bir kaba koyun.
VİVO Kalite Garantisi
  • Bir şeyler ters giderse üzülmeyin. VIVO Kalite Güvence Programı, harcadığınız süt ve maya maliyetinin 2 katını iade ediyor. VIVO uzmanları, hatanın nedenini anlamanıza yardımcı olacak ve bir dahaki sefere harika bir ürün elde etmek için mümkün olan her şeyi yapacaktır. VIVO garanti programı için, +90 212 939 85 77 numaralı telefonu arayın veya buraya tıklayın.
VİVO MAYALARI NEREDEN ALINIR?

Maya Çeşitleri, Sıkça Sorulan Sorular, Mayalar Hakkında

VİVO ÜRÜNLERİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN
Maya çeşitleri
Maya çeşitlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.
Sıkça sorulan sorular
Popüler soruların cevapları
Mayalar hakkında
VİVO canlı mayaların faydaları hakkında daha fazla bilgi edininiz